Відповідальність перекладача у випадку неправильного перекладу

Відповідальність перекладача у випадку неправильного перекладу

Сьогодні у кожного, хто має пряме або непряме відношення до перекладу, виникає питання — чи несе перекладач матеріальну відповідальність за неправильний переклад? Відповідь може бути різною в залежності від того, про кого ми говоримо: про фрілансерів, перекладача як працівника бюро перекладів, перекладача за письмовим договором або без нього.

Почнемо з фрілансера або перекладача, який самостійно займається перекладом. Скажемо прямо — ні юридичних, ні фінансових зобов’язань перекладач-фрілансер не несе. Зриваючи терміни замовлення або роблячи помилки в перекладі, він нічим не ризикує, а от хто відповість за результат роботи вирішувати Вам. Тим не менш, багато хто користується послугами фрілансерів і покладаються на їх чесність і заявлену кваліфікацію.

Говорячи про перекладача, як про співробітника бюро перекладів, Ви можете пред’явити йому претензії і висловитися про його роботу тільки через бюро перекладів, яке і несе відповідальність за якість перекладу. Бюро перекладів несе матеріальну відповідальність при укладенні договору, а перекладач відповідальний перед бюро перекладів, якщо ця співпраця офіційно підтверджується. Таким чином, надійніше переводити серйозні документи через бюро перекладів, яке відповідає перед законом за виконану роботу, ніж доручати переклад фрилансеру, з яким Ви не пов’язані ніякими зобов’язаннями. Навіть якщо Ви вирішили співпрацювати з перекладачем-професіоналом, який має хорошу репутацію, це ще не означає, що його роботи бездоганні. Якщо Ви не уклали з ним письмовий договір про співпрацю, ніякої відповідальності, а тим більше матеріальної він не несе.

Інша справа, коли перекладач працює на підприємстві чи в організації як штатний співробітник. У такому випадку він несе таку ж матеріальну відповідальність за матеріальний збиток підприємству, установі, організації, як і всі інші штатні співробітники. Йдеться про помилки в перекладі, які привели до матеріальних або фінансових втрат підприємства, установи, організації, і вина перекладача доведена.

Згідно із законодавством працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у випадках коли між працівником і підприємством, установою, організацією укладено письмовий договір про прийняття працівником повної матеріальної відповідальності або шкода заподіяна навмисно і це доведено. Згідно Кодексу законів про працю України працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, що завдана підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових зобов’язань.

Добавить комментарий