Легенди острова Хортиця

Острів Хортиця – одне з найзагадковіших місць в Україні. З давніх часів він вважався священним, люди відчували містичну силу, якою просякнута тутешня земля. Може, козаки оселилися тут не лише зі стратегічних міркувань? Адже відомо, що наші пращури зналися на магії…

1. Особисті відьми Богдана Хмельницького

Історичні джерела рясніють фактами про співпрацю козаків та відьом, особливо коли мова йде про легендарного Богдана Хмельницького. За версією польського письменника Самуеля Твардовського, у полководця було декілька відьом, які консультували його перед битвами, а також захищали від зурочення та приворотів. Але й державних службовців тих часів нерідко звинувачували у чаклунстві, без якого вони, мовляв, не змогли б збудувати таку блискучу кар’єру. Можливо, це були банальні заздрощі. А що, як ні?

2. Святилище-обсерваторія, або український Стоунхендж

Язичницькі святилища, що були створені у IV тисячолітті до нашої ери – найбільша загадка Хортиці Запоріжжя. На думку дослідників, такі «обсерваторії» використовувались для точного визначення часу фундаментальних подій, таких як день сонцестояння. Адже саме енергія Сонця, за уявленнями древніх мудреців, мала найбільший вплив на людину. Сила ритуалів, що проводилися у таких місцях, могла впливати на долю племен та цілих держав. І сьогодні на язичницьких місцях сили люди переживають незвичайні емоції, які не можна описати словами.

3. Козацькі кораблі-привиди

Важко уявити, скільки таємниць сховано на дні величного Дніпра біля Запоріжжя. Коли у 1999 році науковцями була виявлена затонула козацька «Чайка», з’явилося безліч повідомлень від людей, які, начебто, напередодні бачили цей корабель в акваторії Дніпра. Однак відомості про корабель-привид, що плаває навколо острова Хортиця, не мають підтвердження у виді фото чи відео. Та хіба це не може бути правдою?

4. Загадкові послання на Чорному камені

Величезні кам’яні брили, що мають цілющі властивості – хіба можна когось цим здивувати? А що, як науковці підтвердили, що цих 600-кілограмових велетнів не мало б тут бути, їх походження – чужорідне? А що, як вони вкриті загадковими символами, які не можуть розшифрувати найкращі спеціалісти в цій галузі? Правда ж, стає цікавіше? Кажуть, що сила каменю зцілювала рани козаків, отримані ними в бою. Люди і сьогодні приходять до артефакту, аби одужати.

кам'яні баби на Хортиці

5. Кам’яні баби – люди, яких покарав Бог

Кам’яних ідолів можна побачити у різних куточках світу, але ніхто достеменно не знає, яке їх призначення. За однією з версій, кам’яні баби колись були живими людьми, але за гріхи були покарані та скам’яніли. Якщо вірити переказам, кожного, хто спробує знищити таку святиню, чекає нещастя, що зачепить цілий народ: настануть посухи, і цим землям більше ніколи не бачити дощів. На Хортиці ідоли увінчували стародавні кургани-поховання, доки їх не було викрадено у 1830-х роках.

Кстати, если вы захотите изучить этот остров, то рекомендуем для начала купить специальные товары для туриста. Например, на сайте https://voentorg.ua/.